У закордонних фільмах можна бачити, як у день весілля у дворах ставлять квіткові арки, розвішують квіти і стрічки на деревах, натягають тенти над столиками для гостей. Але погодні умови на території нашої країни рідко бувають ідеальними. Тому весільне застілля в більшості випадків проводиться в приміщенні. Та й традиції декорування в нас трохи відрізняються (хоча в останні роки багато елементів ми почали переймати із західних країн). Яку ж ідею можна «взяти на озброєння», щоб красиво і зі смаком оформити приміщення для весільного банкету?

Стиль і предмети декору варто вибирати, виходячи з вигляду і розмірів приміщення. Їдальня або банкетний зал, кафе або ресторан – практично в будь-який інтер'єр можна вписати деталі, які ми розглянемо нижче.

Напевно, один з найпоширеніших і нескладних способів прикрасити зал – це повітряні кульки. У кожного з нас різнобарвні, легкі кульки асоціюються зі святом - це закладено з дитинства. До того ж, сьогодні декорація кульками стала цілою індустрією і у кожному місті знайдуться як мінімум кілька фірм, що надають такі послуги. Кульки, заповнені гелієм, можна запустити в «вільне ширяння» під стелю. З кульок можна зробити витончені «ланцюжки», які розвішуються під стелею і уздовж столів (за рахунок гелію кульки в «ланцюжках» тягнуться нагору і утворюють гарні «дуги»). Дуже ефектно виглядають фігури з кульок: серця, плетені обручки, панно з написами «Гірко!» або «Ім'я нареченого + ім'я нареченої»; лебеді, що стикаються дзьобами (так, щоб в «поцілунку» теж утворювалося «серце»). Обручки, панно або серця підвішуються за спинами молодят, над їхнім столом. При вході в зал можна встановити «арку» з переплетених кульок, а по кутах розставити «букетики» - композиції з кульок різного кольору і розміру. До основи «букетика» кріпиться вантаж, який не дозволяє йому відправитися в політ під стелю. Як додаткову прикрасу до кульок використовують стрічечки, штучні квіточки і метелики, блискітки і пір'я.

Досить цікавий задум, який став популярним в останні роки: під стелю запускається здоровенна повітряна куля. У певний момент (перший танець молодят або прощання з гостями) велика куля проколюється - і з неї ефектно висипаються маленькі кульки або блискучі конфетті - такий ось своєрідний «дощ» над головами молодят.

В оформленні весільних торжеств використовуються латексні (гумові) кульки, які бувають трьох типів: перламутрові (металік), матові (пастельні) і напівпрозорі (кристал). Сполучення підбирається, виходячи із задуму і конструкції майбутньої композиції. Традиційними «весільними» колірними сполученнями вважаються: білий-рожевий, білий-золотий, білий-блакитний, білий-рожевий-малиновий, але це не означає, що не можна використовувати інші кольори. Наприклад, яскраво можуть виглядати золотий з ніжно-зеленим, білий зі світло-фіолетовим, а також рожевий з бузковим. Ви можете прийти в оформлювальну фірму зі своїм ескізом - як правило, дизайнери не відмовляються втілити в життя індивідуальні проекти.

Необхідно мати на увазі, що в «високий весільний сезон» послуги з оформлення кульками досить популярні і замовляти оформлення краще за два-три тижні, а то й за місяць.

Декоративний елемент, без якого не обходиться жодне весілля – це живі квіти. Їх завжди багато, на будь-якому весіллі. Але вони гарні не тільки в букеті нареченої або в подарункових букетах, але і як матеріал для оформлення приміщення. Інтер'єр деяких ресторанів і кафе може виявитися сам по собі досить цікавим і такі прикраси, як повітряні кулі або драпірування можуть візуально «перевантажити» приміщення. Однак, це не стосується живих квітів! Квіти можуть гармонійно «влитися» практично в будь-який інтер'єр, тому використовувати їх можна де завгодно. Варіантів використання їх теж чимало. Букети, які принесуть гості і які будуть поставлені в окремому куті, швидше за все, будуть різними як по композиції, так і по колірному рішенні, тому як спеціальний елемент прикраси вони навряд чи придадуться - нехай залишаються таким «квітковим острівцем» у своєму куточку!

Квіти повинні бути присутніми, насамперед, на весільному столі. Можна розкласти по окремій квітці до кожного прибору (щоб квітка не зав'янула, місце зрізу обертають вологою ватою і щільно замотують скотчем). Дуже романтично виглядають міні-букетики або маленькі ароматичні свічки в оточенні віночків з польових квітів або (якщо надворі зима) хвойних гілочок. Також красиво виглядають маленькі флористичні композиції, складені із квітів, гілочок, листків, ягід або шишок.

На весільному столі, а також на фуршетних столиках досить доречні багатоярусні композиції із квітів або навіть фруктів. Такі композиції також можна розставити на підвіконнях, барних стійках - залежно від того, що є в залі.

Як прикраса довгих столів чудово виглядають квіткові гірлянди. Квіткові гірлянди розвішують по стелі, по стінах, або, якщо зал з колонами, обвивають навколо колон. Якщо в кафе або ресторані є сходи, поруччя теж можна прикрасити гірляндами. Якщо весілля восени, то можна використовувати і осінні листки (з них виготовляються вінки або гірлянди у вигляді обручок).

Як декоративний елемент згодяться навіть... комнатные цветы! Їх можна прикрасити штучними квітами, конфетті, блискітками або паперовими гірляндами. Уподібнювати їх новорічним ялинкам теж, звичайно, не варто, але подекуди в Інтернеті зустрічаються ідеї по розвішуванню на кімнатних квітах цукерок або фруктів... можливо, якщо серед гостей будуть діти, то саме їм таке рішення може особливо сподобатися! При виборі квітів для оформлення можна орієнтуватися на квіткову символіку: наприклад, троянда символізує любов і щастя, камелія - подяку, білий гіацинт - зачарування, ромашка - невинність, фіалка - вірність і відданість, біла лілія - чистоту, орхідея - східний символ багатодітності... Про те, що саме символізує та або інша квітка, можна запитати у флористів або прочитати на відповідних сайтах.

Можна використовувати також і штучні квіти і рослини – букетики та композиції з таких виробів гарні для прикрас світильників і люстр.

Одна з останніх новинок у святковому дизайні – «дощ» з пелюстків троянд. Пелюстки приклеюються на тоненьку, майже невидимий дріт і звішуються зі стелі. Від потоків повітря пелюстки колишуться над головами і видають аромат. Для цих цілей можуть використовуватися і штучні ароматичні пелюстки.